• امروز جمعه, 31 شهریور 1396 - Fri 09 22 2017
 • ستاد برگزاری نماز جمعه قائم شهر

  سخنرانی پیش از دستور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در سومین اجلاس رسمی دوره ی پنجم مجلس خبرگان رهبری + تصویر


  ادامه مطلب...

  گردهمآیی علما و روحانیون شهرستان قائم شهر(طلایه داران تبلیغ) در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم نمازجمعه 1396/6/24 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی


  ادامه مطلب...

  جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مدیر کلّ و معاونین جمعیت هلال احمر استان مازندران ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر با ابوالشهیدین آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان محمدزاده با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در محمود آباد برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  سخنرانی پیش از دستور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در سومین اجلاس رسمی دوره ی پنجم مجلس خبرگان رهبری + ...

  گردهمآیی علما و روحانیون شهرستان قائم شهر(طلایه داران تبلیغ) در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد + ...

  مراسم نمازجمعه 1396/6/24 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی...

  جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در دفتر امام جمعه قائم شهر برگزار شد + ت...

  مدیر کلّ و معاونین جمعیت هلال احمر استان مازندران ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر با ابوالشهیدی...

  مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان محمدزاده با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در محمود آباد برگزار شد + تص...

  • 1
  • 2

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی در سخنرانی پیش از دستور  سومین اجلاس رسمی دوره ی پنجم مجلس خبرگان رهبری پیروزی انقلاب اسلامی...

  سخنرانی پیش از دستور ابوالشهیدین آیت الل…

  مغرب یکشنبه ، مورّخ 1396/6/26 ، گردهمآیی علما و روحانیون شهرستان قائم شهر(طلایه داران تبلیغ) ، با حضور آیت الله...

  گردهمآیی علما و روحانیون شهرستان قائم شه…

  نماز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه هزار و سیصد و نود و شش شهرستان قائم شهر ، با ایراد...

  مراسم نمازجمعه 1396/6/24 شهرستان قائم شه…

  صبح پنجشنبه مورّخ 1396/6/23 جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر در دفتر امام...

  جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از من…

  پیش از ظهر دوشنبه ، مورّخ 1396/6/20مدیر کلّ و معاونین جمعیت هلال احمر استان مازندران ، با حضور در دفتر...

  مدیر کلّ و معاونین جمعیت هلال احمر استان…

  صبح دوشنبه مورخ 1396/6/20 ، مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان محمدزاده با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در محمود آباد...

  مراسم تشییع پیکر پدر شهیدان محمدزاده با …

  صبح شنبه مورخ 1396/6/18 ، مراسم جشن عید ولایت و امامت (جشن عید غدیر ) با عنوان کاروان شادی جشن...

  مراسم جشن عید ولایت و امامت (جشن عید غدی…

  خطبه های نماز جمعه 1396/6/17 شهرستان قائم شهر ، توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در...

  مراسم نمازجمعه 1396/6/17 شهرستان قائم شه…

  حدیث موضوعی
  حدیث موضوعی

  اسلاید

  نطق حضرت آیت الله معلمی در هجدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری

   

  حضرت آیت الله معلمی علی معلمی نماینده مردم شریف استان مازندران در مجلس خبرگان، اولین سخنران پیش از دستور جلسه عصر روز دوم اجلاس خبرگان بودند که به ایراد نطق پرداختند.

   

  آیت الله معلمی؛ امام جمعه قائم شهر، با اشاره به مجاهدتهای حضرت امام برای طرح و تحقق عملی بحث ولایت فقیه در کشور گفتند: «ولایت فقیه یادگار امام راحل است که برای آن خون دلها و رنجها کشیده شده است و خبرگان برای دفاع و تبیین این یادگار حضرت امام نباید از هیچ کوششی فروگذار نکنند و در این راستا، ضمن حمایت از جایگاه ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب، رهبری را باید تقویت نمایند».

  ایشان در ادامه از وفاداری مردم به رهبری و آرمان امام و شهداء سخن گفت و افزود: «مردم، همواره حمایت خود از ولایت فقیه و خط سرخ شهیدان را به اثبات رسانده است و احیاناً اگر خطری نظام و ولایت فقیه را تهدید کند خواص وظیفه سنگین تری بر عهده دارند».

  عضو خبرگان رهبری بر فضاسازی مناسب برای طرح منویات مقام معظم رهبری در جامعه تأکید و اظهار داشت: «رهبری عزیز انقلاب با حمایت و تقویت توده مردم و به ویژه خواص می توانند به راحتی و با پشتوانه قوی، آرمانهای امام و انقلاب را مطرح نمایند».

  اعتبارات فرهنگی مناسبی برای کانون‌ها و هیئت‌ها تعلق نمی‌گیرد

  آیت‌الله  معلمی در جلسه هم‌اندیشی کارکنان تبلیغات اسلامی و کانون‌های قرآنی با امام جمعه قائم‌شهر به مناسبت هفته تبلیغات اسلامی اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با نبود اعتبارات و ایجاد مزاحمت‌های مأموران شاهنشاهی تبلیغات اسلامی و انقلابی شکل می‌گرفت اما اگر امروز منتظر اعتبار هستیم تا کاری انجام شود یک توقع غیرمعقولی است.

   

  نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری ادامه داد: اختلاف سلیقه‌ها یکی از چالش‌های عمده‌ایی است که در بعد از انقلاب باعث کندی پیشرفت در کارها شد اما با تثبیت مدیریت پیشرفت کارها بیشتر می‌شود.

   آیت الله معلمی با بیان اینکه در صنایع نظامی و هوا و فضا پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ایم، بیان کرد: در صنایع غیر نظامی دچار چالش‌های مختلفی هستیم، با توجه به تحریم‎‌ها می‌توانستیم همانند صنایع نظامی در صنایع دیگر نیز به پیشرفت برسیم.

  ایشان یادآور شد: در چند سال اخیر همان گونه که در صنایع نظامی به دستاوردهای بزرگی رسیدیم، می‌توانستیم از توان خود در صنایع غیرنظامی استفاده کنیم و امروز از تعطیلی کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی جلوگیری می‌کردیم.

  امام جمعه قائم‌شهر با تأکید به اینکه صنایع نظامی به دلیل داشتن تثبیت مدیریت توانست به پیشرفت‌های بزرگ دست پیدا کند، اضافه کرد: برای اداره کشور و صنایع غیرنظامی اختلاف سلیقه‌ها باعث شد که راه رفته متوقف و راه جدیدی شکل گیرد.

  ایشان با بیان اینکه اعتبارات فرهنگی مناسبی برای کانون‌ها و هیئت‌های مذهبی تعلق نمی‌گیرد، تصریح کرد: به بهانه شاد بودن جامعه هزینه‌های هنگفتی برای اجرای کنسر‌ت‎‌ها انجام می‌شود.

  ایشان افزود: عده‌ای برای توجیه اجرای موسیقی محلی، آن را حلال و موسیقی غربی را تنها حرام اعلام می‌کنند، هیچ عالمی تاکنون این گونه فتوا صادر نکرد بلکه موسیقی رقص‌آور حرام است.

  امام جمعه قائم‌شهر در پایان با بیان اینکه برای کانون‌های قرآنی و هیئت‌های مذهبی باید اعتبارات مناسبی در نظر گرفت، گفت: براساس نیازهای جامعه باید قدم برداشت تا براساس آن مشکلات موجود برطرف شود.

  به‌جای اینکه به فکر مشکلات جوانان باشند، محفل رقص برگزار می‌کنند

   

  آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه قائم‌شهر درباره اجرای کنسرت‌ها در مرکز استان و جشن‌های فارغ التحصیلی دانشجویان که در آن به رقص و پایکوبی پرداخته شد، اظهار کرد: جوانان شغل و آینده مناسب می‌خواهند، آنها را به یک ساعت موسیقی سرگرم نکنید، با برگزاری این‌گونه مراسم، اصل قضیه فراموش می‌شود.

  ایشان با بیان اینکه یک شخصیت سیاسی اعلام کرد که عده‎ای تعامل با دنیا را ذلت می‎دانند، افزود: کسی با تعامل مخالف نیست اما اگر عده‎ای تعامل با دنیا را فقط در ارتباط با آمریکا می‌بینند، مخالف این‎گونه تعاملات هستیم.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: عده‌ای درباره تأثیر تحریم‎ها حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند، ما استقلال خود را از دست ندادیم، کسانی که امروز کشور را ضعیف نشان می‌دهند، به دشمن خدمت می‌کنند.

  امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه عده‎ای به‎جای اینکه راه چاره اساسی را جست‌وجو کنند، تنها به مذاکرات دل بسته‌اند، تصریح کرد: ملت در برابر همه تحریم‌ها ایستادگی کرد، باید از توان و مقاومت مردم استفاده کرد و با ارائه طرح و ایده مناسب، مشکلات موجود را برطرف کرد.

  آیت معلمی اضافه کرد: مردم مشکل را می‌فهمند و در برابر آن مقاومت می‌کنند، اما در طول این دو سال در هنگام مذاکرات، اقتصاد و معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی تاکنون چه برنامه‌ای ارائه کردید.

  ایشان با اشاره به اینکه هرچه مشکلات کشور را به تحریم‌ها ربط دهیم، دشمن توقع خود را افزایش می‎دهد، خاطرنشان کرد: با این روش‎ها ملت را به ذلت می‌کشانید، باید به‎دنبال عزت نظام و ملت باشید.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در زمان جنگ برای دفاع قادر به ساخت یک سیم خاردار هم نبودیم، گفت: امروز از دل تحریم‎ها، صنایع دفاع ایران به حدی قوی می‌شود که موشک 2 هزار کیلومتری می‌سازد.

   

  ربط دادن مشکلات کشور به تحریم‌ها ذلت ملت را در پی دارد

   

  آیت‌الله علی معلمی، در خطبه‌ی دوم نماز جمعه این شهرستان، اظهار کردند: 175 شهید غواص بی‌نام و نشان، برای بقای نظام جان‌های خود را خالصانه نثار کردند، در صورتی که امروز عده‌ای برای دریافت نام و نشان دعوا می‌کنند.

  ایشان با بیان اینکه نباید هدف خون شهیدان فراموش شود، افزود: مردم با حضور حماسی در هنگام تشییع شهدای گمنام نشان دادند که هرگز خون شهیدان را فراموش نمی‌کنند.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یک شخصیت سیاسی در این هفته اعلام می‎کند که عده‎ای تعامل با دنیا را ذلت می‎دانند، بیان کرد: کسی با تعامل دنیا مخالف نیست اما اگر عده‎ای تعامل با دنیا را در ارتباط با آمریکا می‌بینند، مخالف این‎گونه تعاملات هستیم.

  امام جمعه قائم‎شهر با تأکید به اینکه که نباید از هیچ مذاکره‌ای بترسیم، اضافه کرد: حرف منطقی و حسابی در پایه مذاکرات را ما می‌زنیم، در نتیجه از هیچ مذاکره‌ای ترسی نداریم.

  آیت الله معلمی ادامه داد: عده‌ای درباره تأثیر تحریم‎ها حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند، ما استقلال خود را از دست ندادیم، کسانی که امروز کشور را ضعیف نشان می‌دهند، به دشمن خدمت می‌کنند.

  ایشان با بیان اینکه در زمان جنگ برای دفاع قادر به ساخت یک سیم خاردار هم نبودیم، تصریح کرد: امروز از دل تحریم‎ها، صنایع دفاع ایران به حدی قوی می‌شود که موشک 2 هزار کیلومتری می‌سازد.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مردم مشکل را می‌فهمند و در برابر آن مقاومت می‌کنند، اما در طول این دو سال در هنگام مذاکرات، اقتصاد و معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی تاکنون چه برنامه‌ای ارائه کردید.

  امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه عده‎ای به‎جای اینکه راه چاره اساسی را جست‌وجو کنند، تنها به مذاکرات دل بسته‌اند، تصریح کرد: ملت در برابر همه تحریم‌ها ایستادگی کرد، باید از توان و مقاومت مردم استفاده کرد و با ارائه طرح و ایده مناسب، مشکلات موجود را برطرف کرد.

  آیت الله معلمی با اشاره به اینکه هرچه مشکلات کشور را به تحریم‌ها ربط دهیم، دشمن توقع خود را افزایش می‎دهد، خاطرنشان کرد: با این روش‎ها ملت را به ذلت می‌کشانید، باید به‎دنبال عزت نظام و ملت باشید.

  ایشان در پایان درباره اجرای کنسرت‌ها در مرکز استان و جشن‌های فارغ‌التحصیلی دانشجویان که در آن به رقص و پایکوبی پرداخته شد، گفت: جوانان شغل و آینده مناسب می‌خواهند، آنها را به یک ساعت موسیقی سرگرم نکنید، با برگزاری این‌گونه مراسم، اصل قضیه فراموش می‌شود.