• امروز دوشنبه, 24 مهر 1396 - Tue 10 17 2017
 • ستاد برگزاری نماز جمعه قائم شهر

  اعضاء شورای اسلامی بخش شهرستان قائم شهر ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، با ابوالشهیدین آیت الله معلمی دیدار کردند + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم نمازجمعه 21 مهرماه 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی


  ادامه مطلب...

  مراسم سوم و هفتم جانباز هفتاددرصد سردار شهید محمود فرشباف ، با سخنرانی ابوالشهیدین آیت الله معلمی در مسجد صبوری قائم شهر برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  رئیس و اعضاء شورای مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مازندران با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر با آیت الله معلمی دیدار و ارائه گزارش کردند + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم تشییع پیکر جانباز هفتاددرصد سردار شهید محمود فرشباف با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی+تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم صبحگاه مشترک ، با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان قائم شهر به مناسبت هفته ی نیروی انتظامی برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  اعضاء شورای اسلامی بخش شهرستان قائم شهر ، با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ، با ابوالشهیدین آیت ال...

  مراسم نمازجمعه 21 مهرماه 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی...

  مراسم سوم و هفتم جانباز هفتاددرصد سردار شهید محمود فرشباف ، با سخنرانی ابوالشهیدین آیت الله معلمی در...

  رئیس و اعضاء شورای مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مازندران با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر با آی...

  مراسم تشییع پیکر جانباز هفتاددرصد سردار شهید محمود فرشباف با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی+تصاویر...

  مراسم صبحگاه مشترک ، با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان قائم ...

  • 1
  • 2

  پیش از ظهر شنبه مورخ 22 مهر 1396 ، اعضاء شورای اسلامی بخش شهرستان قائم شهر ، با حضور در...

  اعضاء شورای اسلامی بخش شهرستان قائم شهر …

  مراسم نماز جمعه 21 مهر 1396 شهرستان قائم شهر ، با قرائت زیارت عاشورا توسط نوجوان ذاکر اهل بیت یاسین...

  مراسم نمازجمعه 21 مهرماه 1396 شهرستان قا…

  پیش از ظهر یکشنبه مورّخ 16 مهرماه 1396 رئیس و اعضاء شورای مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مازندران با حضور در...

  رئیس و اعضاء شورای مدیریت حوزه علمیه خوا…

  صبح یکشنبه مورّخ 16 مهرماه 1396 ، پیکر جانباز هفتاددرصد سردار شهید محمود فرشباف با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی...

  مراسم تشییع پیکر جانباز هفتاددرصد سردار …

  صبح شنبه مورخ 15 مهرماه 1396 ، مراسم صبحگاه مشترک ، با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در ستاد فرماندهی...

  مراسم صبحگاه مشترک ، با حضور ابوالشهیدین…

  مراسم نماز جمعه 14 مهر 1396 شهرستان قائم شهر ، با سخنرانی پیش از خطبه ها توسط سرهنگ مرادی فرمانده...

  مراسم نمازجمعه 14 مهرماه 1396 شهرستان قا…

  صبح پنجشنبه ۱۳ مهر ماه ۹۶، فرماندهی و معاونین انتظامی شهرستان قائم شهر ، به مناسبت روز نیروی انتظامی ،...

  فرماندهی و معاونین انتظامی شهرستان قائم …

  حدیث موضوعی
  حدیث موضوعی

  مراسم نمازجمعه 1396/6/17 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی

  خطبه های نماز جمعه 1396/6/17 شهرستان قائم شهر ، توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی با قرائت آیه ی 26 سوره ی مبارکه ی حدید و تفسیر این آیه ی مبارکه در آغاز خطبه ی اول ، در ادامه فرمودند: نبوت و امامت هردو از مناصب الهی هستند و امام و جانشین امام انتخابی نیست ؛ حتی فقیه عادل نیز منصب الهی دارد و خبرگان ، وظیفه و تکلیف شناسایی این فقیه عادل و اعلام او به امت مسلمان را دارند ، و نه انتخاب او را . که این فقیه در جایگاه نیابت از ولی الله الاعظم حجت بن الحسن المهدی«عج» است.

  آیت الله معلمی در آغاز خطبه دوم با سفارش برادران و خواهران نمازگزار به تقوای الهی و پرهیز از گناه و معصیت ، فرمودند: نمیشود انسان منظم باشد ، نمیتواند ترک گناه و انجام واجبات داشته باشد ، مگر اینکه باز به خود خدا پناه ببرد.

  نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری ، با اشاره به سالروز عید بزرگ امامت و ولایت به تعبیر تُند خداوند متعال در این آیه ی شریفه 67 سوره ی مائده اشاره کرده و فرمودند: {{يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ؛ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ }} ، در برابر آن تعبیری که : {{یا ایها النبی انا ارسلناک شاهداً و مبشّراً و نذیرا ؛ و داعیاً الی الله بإذنه و سراجاً منیرا}} از تعبیرات تُند ذات اقدس اله به پیغمبر خاتم است ؛ این تعبیرات تُند قرآن از باب این است که برای مثال ، میخواهید یک مطلبی را محکم در قبال یک نفر انسان که خیلی با شما صمیمی و مأنوس نیست بفهمانی ، ولی در کنارش یک نفر آدمی که خیلی هم با شما صمیمی و مأنوس است قرار دارد. برای همین به این آشنا و یار مهربان خودت خطاب و تندی میکنی ، برای اینکه طرف مقابل ، حساب کار خودش را بکند. با توجه به این آیه ی شریفه ، معلوم است که امر امامت و جانشینی پیغمبر ، قبلاً آمده بود ، ولی به صورت رسمی پیغمبر اعلام نکرده بود . حالا اینجا وقت اعلام رسمی است ، و اگر نشود یعنی فرصت از دست می رود . بنا بر این آیه ، همه باید بدانند که اراده ی شخصی پیغمبر نبود ، بلکه امر الهی بود و از جانب خداوند تهدید شده که اگر ابلاغ نکند ، پیغمبری نکرد ، یعنی امامت این قدر اهمیت دارد .

  ایشان افزودند: تنها به غدیر نازیدن کفایت نمیکند . بلکه ا گر انسان به غدیر زمان بپیوندد ، یعنی با توجه به اینکه هیچ عصر و زمانی از حجت خدا خالی نیست ، تمسک به علی زمان و نائب امام معصوم در جایگاه امامت داشته باشد ، عزتش روز افزون می شود.

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی با اشاره به تردد سنگین وسائل نقلیه در این ایام پایانی شهریور ماه تابستان ، توصیه به رعایت احتیاط و قوانین و اشاره به سانحه ی دلخراش تصادف و کشته شدن و آسیب دیدن جمعی از دانش آموزان در اردوی دانش آموزی که از استان هرمزگان به سمت شیراز می رفت ، فرمودند : مشابه این حادثه ، چند سال پیش برای کاروان راهیان نور اتفاق افتاده بود، و در آن حادثه ، قلم های آلوده ، قلم فرسایی کردند که: «چرا راهیان نور باید شکل بگیرد که همچین حادثه ای رخ دهد» ؛ اما الآن این حادثه ی دلخراش که در یک اردو ، آن هم در فصل تعطیلی مدارس شکل گرفت ، آن قلم ها و زبان ها که کاروان راهیان نور مهم و تأثیر گذار را به ناحق محکوم میکردند ،با همه ی تأسف و آزردگی که همه ی ما داریم البته برای این حادثه ی جدید ، الآن ، ولی همه آن بیمار دلها که میخواستند تضعیف ارزش ها را کنند ، ساکت شدند و هیچ نگفتند . در هر صورت این حوادث دلخراش ، چه در راهیان نور باشد ، چه در اردوهای دانش آموزی و دانشجویی ، نباید اتفاق بیافتد و همه باید دست به دست هم بدهند در این مسیر.

  ایشان با اشاره به جمعه ی هفدهم شهریور (جمعه ی سیاه) در میدان ژاله(شهدا) تهران ، فرمودند : نظام شاهنشاهی با فشار استکبار جهانی تصمیم گرفته بود با کشتار سنگین ، مردم را به عقب برانند ، لذا رگبار مسلسل و شهادت هموطنان ، در میدان ژاله ی تهران در سال 57 حادث شد .

  ایشان با اشاره به اینکه : آن روز ، آمریکایی های بی حیا از آن کشتار دفاع میکردند و توجیه میکردند ، و حالا امروز هم دَم از حقوق بشر میزنند ،ولی آن جاهایی که منافعشان در خطر است ، هرقدر مزدورانشان جنایت کنند ، دَم بر نمی آورند، افزودند : مسلمان های میانمار ، صدها سال در آن منطقه دارند زندگی میکنند ، اما دولت وابسته به استکبار میانمار ، با تحریک بودایی ها ، نسل کشی راه انداخته اند ؛ خودشان گفته اند برای آنکه آمار کشته ها درصورت بازدید صلیب سرخ نمود بالایی نداشته باشد بسیاری از اجساد و مسلمانان را سوزانده اند . واقعاً شبیه بحرین و یمن ، بلکه سخت تر از هر دو جا . مسلمانند و اهل قبله اند ،گرچه شیعه نیستند ، ولی اهل کتاب آسمانی قرآنند ، و باید ما ابراز تأثر داشته باشیم و مظلومیت آنها را فریاد کنیم و این جنایت را محکوم کنیم ، لذا در پایان مراسم نمازجمعه ، در این راستا راهپیمایی برقرار خواهد بود .

  ایشان در  پایان ، با اشاره به سالگرد شهادت شهدای منا ، اسامی این عزیزان شهید را نیز قرائت فرمودند و برای ایشان طلب مغفرت از بارگاه خدای رحمان فرمودند.

  در پایان خطبه ها ، و اقامه نماز جمعه و عصر به امامت آیت الله معلمی ، راهپیماییعظیمی در حمایت از مسلمانان مظلوم میانمار ، و محکوم کردن کشتار مسلمانان این کشور ، توسط آیت الله معلمی ، نمازگزاران و مسئولین شهرستان قائم شهر برگزار شد.

   

  صوت مداحی کربلایی محمد حاجیان در مدح حضرت ولی عصر«عج» و امیرالمومنین علی «ع» :
  دانلود فایل با لینک مستقیم
  صوت اذان ظهر جمعه با نوای سید سجاد ادیانی:
  دانلود فایل با لینک مستقیم
  صوت اقامه نماز جمعه به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز با نوای سید سجاد ادیانی:
  دانلود فایل با لینک مستقیم
    

  k0sd_img_6456.jpg

  94z_img_6466.jpg

  bc0_img_6495.jpg

  ulfi_img_6500.jpg

  z7os_img_6503.jpg

  3773_img_6514.jpg

  5wgb_img_6524.jpg

  dglf_img_6529.jpg

  wpoz_img_6537.jpg

  drxt_img_6540.jpg

  k70m_img_6555.jpg

  uwq_img_6557.jpg

  073u_img_6574.jpg

  sb1n_img_6578.jpg

  qxdv_img_6581.jpg

  6bqw_img_6614.jpg

  wqww_img_6623.jpg

  5pbr_img_6644.jpg

  kn1e_img_6649.jpg

  6khm_img_6656.jpg

  scms_img_6658.jpg

  4qg4_img_6665.jpg

  6302_img_6707.jpg

  o4zv_img_6726.jpg

  da5i_img_6730.jpg

  a2mr_img_6731.jpg

   

  dwl3_img_6757.jpg

  1ip_img_6762.jpg

  g7g5_img_6766.jpg

  l4ua_img_6772.jpg

  vnvt_img_6778.jpg

  b790_img_6798.jpg

  اضافه کردن نظر