• امروز پنج شنبه, 23 آذر 1396 - Thu 12 14 2017
 • ستاد برگزاری نماز جمعه قائم شهر

  مراسم واگذاری رایگان اسناد املاک علوی در راستای الطاف مقام معظم رهبری با حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آمل برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  حجت الاسلام مهدی خوبرو(امام جمعه قراخیل) با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ابوالشهیدین آیت الله ملعمی دیدار کردند + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جودو جوانان استان مازندران در حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی برگزار شد + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم نمازجمعه 17 آذر 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی


  ادامه مطلب...

  حضور آیت‌الله معلمی و مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مسئولین شهرستانی در مرکز نگهداری از معلولین ذهنی بالالموک به مناسبت هفته معلولین


  ادامه مطلب...

  حضور ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دفتر امام جمعه قائم شهر و دیدار با ابوالشهیدین آیت الله معلمی در روز میلاد نبی اکرم«ص» و امام جعفر صادق«ع» + تصاویر


  ادامه مطلب...

  مراسم واگذاری رایگان اسناد املاک علوی در راستای الطاف مقام معظم رهبری با حضور ابوالشهیدین آیت الله م...

  حجت الاسلام مهدی خوبرو(امام جمعه قراخیل) با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر ابوالشهیدین آیت الله ملع...

  مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جودو جوانان استان مازندران در حضور ابوالشهیدین آیت الله معلمی برگزار...

  مراسم نمازجمعه 17 آذر 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی...

  حضور آیت‌الله معلمی و مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مسئولین شهرستانی در مرکز نگهداری از معلولین ذهن...

  حضور ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دفتر امام جمعه قائم شهر و دیدار با ابوالشهیدین آ...

  • 1
  • 2

  صبح چهارشنبه مورخ 22 آذر 1396 ، مراسم واگذاری رایگان اسناد املاک علوی در راستای الطاف مقام معظم رهبری با حضور...

  مراسم واگذاری رایگان اسناد املاک علوی در…

  صبح دوشنبه مورخ 20 آذر 1396 ، حجت الاسلام مهدی خوبرو(امام جمعه قراخیل) با حضور در دفتر امام جمعه قائم...

  حجت الاسلام مهدی خوبرو(امام جمعه قراخیل)…

  عصر یکشنبه مورخ 19 آذر 1396 ، مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جودو جوانان استان مازندران در حضور ابوالشهیدین آیت...

  مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جودو جوا…

  مراسم نماز جمعه هفدهم آذر ماه 1396 شهرستان قائم شهر ، با قرائت زیارت عاشورا توسط ذاکر نوجوان کربلایی یاسین...

  مراسم نمازجمعه 17 آذر 1396 شهرستان قائم …

  صبح پنجشنبه مورخ 16 آذر 1396  آیت‌الله معلمی و مدیرکل بهزیستی استان و جمعی از مسئولین شهرستانی با حضور در...

  حضور آیت‌الله معلمی و مدیرکل بهزیستی است…

  ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور در دفتر امام جمعه قائم شهر با ابوالشهیدین آیت الله معلمی...

  حضور ریاست و معاونین دانشگاه علوم پزشکی …

  عصر دوشنبه مورّخ 13 آذر 1396 ، ابوالشهیدین آیت الله معلمی به همراه ریاست ستاد برگزاری نمازجمعه شهرستان قائم شهر...

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی با حضور در من…

  مراسم نماز جمعه دهم آذر ماه 1396 شهرستان قائم شهر ، با قرائت زیارت آل یاسین توسط کربلایی محمد حاجیان...

  مراسم نماز جمعه 10 آذر 1396 شهرستان قائم…

  حدیث موضوعی
  حدیث موضوعی

  مراسم نمازجمعه 26 آبان 1396 شهرستان قائم شهر به روایت تصویر + فایل صوتی

  مراسم نماز جمعه 26 آبان 1396 شهرستان قائم شهر ، با قرائت زیارت از بعید حضرت رسول توسط پیرغلام مکتب اهل بیت ، کربلایی محمد حاجیان ، اجرای جناب رضا قدمی و سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه توسط سرکار خانم فلاح (رئیس اداره کتابخانه های قائم شهر) ، و حجت الاسلام ولی نژاد(رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائم شهر) آغاز ، و خطبه های نمازجمعه توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیات ا تا 11  سوره ی مبارکه ی واقعة و تفسیر و بیان شأن نزول این آیه ی مبارکه ، فرمودند: در همین حادثه ی زلزله در غرب کشور در استان کرمانشاه که موجب جان باختن حداقل 436 نفر آدم ، و مجروح و مصدوم شدن 7800 نفر از انسان های ساکنین منطقه گردید،یک نقطه ی از زمین لرزید و شما اینجا احساس نکردید.این زمین لرزه در برابر {{إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَةُ}} بسیار کوچک است.زلزله ی قیامت ، چیز عظیمی است.

  نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه ی {{السابقون السابقون}} فرمودند: بنا بر احادیث و روایات ، مرتبه ی اعلای السابقون در اسلام عزیز ، مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) است. اما این تعبیر منحصر نیست برای امیرالمومنین ، بلکه در رتبه های بعدی ، افراد دیگر نیز جای میگیرند.آنهایی که سبقت و پیش قدمی داشتند در پذیرش ایمان به خدا و در پذیرش دین خدا و در ایمان به خاتم انبیا محمد مصطفی«ص» .

  امام جمعه ی قائم شهر در قسمت پایانی خطبه اول ، با بیان اینکه : انسان در زندگی خانوادگی خودش ، چه با همسر ، چه با فرزندانش ، گاهی خدای ناکرده از مدار حق بیرون میرود ، و به همسر و فرزندانش و یا کارگران و همکار و زیر دستش ستم میکند فرمودند: بنابر نقلی از رسول خدا ، السابقون کسانی هستند که اگر حق به آنها ارائه بشود پذیرا میشوند و اگر حق را از آنها خواستی ، حق را ابراز میکنند و کتمان حق نمیکنند و اگر خواستند درباره ی دیگری اظهار نظر و قضاوتی داشته باشند ، مثل آن گونه ای که در باره ی خود اظهار نظر و قضاوت میکنند عمل میکنند. و در جای دیگر حضرت رسول در پاسخ به این سوال که منظور از السابقون  چه کسانی هستند؟ فرمودند: جبرئیل به من گفت که علی«ع» و پیروان و محبان علی«ع».

  رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قائم شهر در قسمت پایانی خطبه اول افزودند: چه کسی احتمال میداد انقلاب پیروز بشود و فقیه عادل در رأس امور هدایت و راهنمایی بکند ؟ اما آیا واقعاً از فرصت استفاده ی درست میکنیم یا نافرمانی و کفران نعمت میکنیم؟

  ابو الشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه دوم با سفارش خود ،  برادران و خواهران نمازگزار به تقوای الهی و پاکدامنی و پرهیز از گناه و معصیت ، دعوت به اصرار در انجام واجبات الهی ، فرمودند: آخرین جمعه از ماه صفر است و بیست و هشتم این ماه ، و سالروز رحلت رسول گرامی اسلام ، که {{ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللّهِ اُسْوَهٌ حَسَنَهٌ }} یعنی پیغمبر برای شما سرمشق است.پیغمبری که چهل ساله بود که به پیغمبری مبعوث شده بود و 13 سال در مکه رنج ها دید و هیچ پیغمبری به اندازه ی رسول مکرم اسلام بنا بر فرموده ی خودشان اذیت نشد .

  ایشان با تشکر از سرکار خانم فلاح (رئیس اداره کتابخانه های شهرستان) و همچنین تشکر از حجت الاسلام ولی نژاد (رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان) که به مناسبت های مقتضی هفته بیاناتی را پیش از خطبه های نمازجمعه ایراد کردند ، فرمودند: اوقاف ، چشمه ی زاینده ی خیرات است و خیرات ماندگار است و متأسفانه قبل از پیروزی انقلاب ، و مخصوصاً در دوران ستمشاهی رضاخانی خیلی از رَقَبات اوقاف ، تبدیل به ملک شده بود و تصرف غاصبانه شده بود ، در حالی که بر اساس فقه ، وقف قابل تملیک نیست ، مگر در شرایط خاصی ، که آن شرایط خاصش مواردی باشد که تبدیل به احسن بشود و یا غیره ؛ یعنی باید بماند و امانت است. و الحمدالله در سایه ی جمهوری اسلامی ، اهتمام به این امانت و حفظ آن شده و میشود و امیدواریم هر چه که زمان میگذرد دقت بیشتری به عمل  بیاید.

  رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قائم شهر با اشاره به حادثه ی زلزله ی غرب کشور افزودند:این حوادث واقعاً امتحان الهی است و در احادیث و روایات معصومین آمده آدم هایی هم که اگر کسی آوار بر سرش خراب بشود و سقف بر سرش خراب بشود و از دنیا برود ، این انسان آمرزیده از دنیا میرود. و البته برای بازماندگان مصیبت سخت و سنگینی است.

  ایشان با بیان اینکه : به جای اینکه در پی این حادثه ، همه ی دولتمردان و همه ی مسئولین ، برای کمک به آسیب دیده ها و  زلزله زده ها بشتابند ، به سراغ حرف های نیش دار و حرفهایی که تسویه حساب های سیاسی است رفته اند ، افزودند:  آقای جهانگیری آمد و گفت که : بیشترین تخریب متعلق به مسکن مهر است؛در کنارش برخی روزنامه های به اصطلاح زنجیره ای و برخی رسانه ها به این جریان دامن زدند. ولی واقعاً باید به اینها گفت: چرا افکار عمومی را آزار میدهید؟ چرا خیال میکنید که مردم نمیفهمند؟ ؛ این درحالی است که خوشبختانه مدیرکلّ مسکن و شهرسازی استان کرمانشاه  ، رسماً گفت که از منطقه ی مسکن مهر ، دو نفر فوت شدند.یعنی در خرابی های مربوط به مسکن مهر ، دو نفر فوت شدند.

  ابوالشهیدین آیت الله معلمی با بیان اینکه بنا بر گفته ی رئیس جمهور ، زلزله میز محاکمه نیست فرمودند: بله این حرف درست است ، یک حادثه ای است پیش آمده ، حالا باید رفت کمک کرد ؛ ولی متأسفانه این که رئیس جمهور گفت : ( در سر پل ذهاب ، مسکن های مهر را دیدیم که چه طور خراب شدند ، اما در کنار آن ، خانه ی مردم ، حتی شیشه های آن هم نشکسته است.) ، واقعاً این چه حرفی است؟ این همه خرابی به وجود آمد ، فقط مسکن مهر خراب شد؟ در حالی که خود آقای رئیس جمهور در جای دیگر فرمود که : (نباید در موقع حادثه مچ همدیگر را بگیریم)  ؛ خب نباید میگرفتید ؛ خب حالا کسی هم پیدا بشود و بگوید که شما در طول چهار سال هیچ چیزی نساختی ، اگر ساخته بودی آنوقت باید میدیدم که در زلزله خراب میشد یا نه . در این شرایط بیاییم و بگوییم که مسکن مهر اینجور و دولت قبلی اینجور؟بد است واقعاً ، زشت است . آزاردهنده است واقعاً و سزاوار نظام جمهوری اسلامی و سزاوار انقلاب و سزاوار مردم نیست به هیچ وجه .

  در پایان خطبه ها ، نمازجمعه شهرستان به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز با نوای جناب حسن علیزاده اقامه شد.

   

  صوت قرائت زیارت حضرت رسول«ص» از بعید با نوای کربلایی محمد حاجیان:
  دانلود فایل با لینک مستقیم

  صوت سخنرانی پیش از خطبه ها توسط سرکار خانم فلاح (رئیس اداره کتابخانه های شهرستان قائم شهر):
  دانلود فایل با لینک مستقیم

  صوت سخنرانی حجت الاسلام ولی نژاد به مناسبت مقتضی دهه وقف:
  دانلود فایل با لینک مستقیم

  صوت خطبه اول:
  دانلود فایل با لینک مستقیم
    

  صوت خطبه دوم:
  دانلود فایل با لینک مستقیم
    

   

  صوت اقامه نمازجمعه به امامت ابوالشهیدین آیت الله معلمی و تکبیر نماز و تعقیبات مشترکه با نوای جناب حسن علیزاده:
  دانلود فایل با لینک مستقیم

  ci9c_img_3791.jpg

  0jz8_img_3817.jpg

  83lh_img_3820.jpg

  vwff_img_3826.jpg

  k2vs_img_3829.jpg

  72bv_img_3850.jpg

  l93k_img_3861.jpg

  cs1_img_3888.jpg

  1nz8_img_3875.jpg

  65gd_photo_۲۰۱۷-۱۱-۱۷_۱۲-۲۷-۰۰.jpg

  h3ly_img_3895.jpg

  h3ly_img_3895.jpg

  zfke_img_3924.jpg

  fo1i_img_3938.jpg

  50st_img_3961.jpg

  v3ze_img_3976.jpg

  cxnu_img_3987.jpg

  eqqn_img_3995.jpg

  s6nz_img_4014.jpg

  qcc9_img_4027.jpg

  fqcc_img_4035.jpg

  cq5r_img_4040.jpg

  l9ke_img_4056.jpg

  lnt6_photo_۲۰۱۷-۱۱-۱۷_۱۲-۲۸-۰۹.jpg

  اضافه کردن نظر