خطبه ۸/آذر/۱۳۹۲

   


حضرت آیت الله معلمی درنمازجمعه /
 
خشک بودن اشک چشم،حرص داشتن در طلب مال دنیا،اصرار به گناه داشتن از نشانه های بدبختی و شقاوت است. نمایندگان مجلس باید از کار شهید مدرس عبرت بگیرند…

  نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه برگزار شد. 

حضرت آیت‌الله علی معلمی در خطبه نخست نماز جمعه پس از سلام وتحیات به روح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و ضمن درخواست از خداوند جهت محفوظ ماندن از حب دنیا، قرار دادن در مسیر تقوا را نیز خواستار شدند. در ادامه سخنانی در باب آزمایش خداوند نسبت به بندگان خود بیان داشتند و با قرائت آیاتی از قرآن به نشانه های بدبختی و شقاوت را خشک بودن اشک چشم،حرص داشتن در طلب مال دنیا،اصرار به گناه دانشتن و با تکیه برآیات و روایات خاطر نشان کردند: کسانی که مال و ثروت  را جمع می کنند و انفاق ندارند و در حرص در مال دنیا دارند برای آنها عذابی دردناک خواهد بود.

خطیب جمعه قائمشهر با اشاره به شهادت امام زین العابدین ، بیاناتی در خصوص زندگی آن حضرت و فرازهایی بر سخنان آن حضرت در مجلس یزید و اسارت ایشان داشتند.

آیت الله معلمی همچنین با اشاره شهادت شهید مدرس ، ایشان را الگو و عبرت برای نمایندگان مجلس دانستند و افزودند: نمایندگان مجلس باید از کار شهید مدرس عبرت بگیرند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با توجه به هفته بسیج ضمن تقدیر و تشکر از برنامه و بخصوص بزرگداشت شهدای سه استان مازندران-گیلان-گلستان در شهرستان قائمشهر خاطر نشان کردند: صلابت ملت و رهبری مقام معظم رهبری اگر نبود تا کنون آمریکا جرات حمله نظامی پیدا نمی کند و همچنیین تصریح کردند: پایداری ملت با رهبری رهبر معظم انقلاب به فضل الهی تا امروز محفوظ مانده و خواهد ماند.

آیت الله معلمی در آخر با اشاره به گفتار رئیس جمهور در گزارش ۱۰۰ روز افزودند: با اینکه کمربندها را محکم باید ببندیم ، باید جلوی هزینه های اضافی از جمله ورود کالا از هند و دیگر کشورها را گرفت.

  

دیدگاهتان را بنویسید