مراسم نمازجمعه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت موازین بهداشتی] به روایت تصویر

مراسم نماز جمعه 24 دی ماه ۱۴۰۰ شهرستان قائم شهر [ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده]، با اجرای جناب آقای رضا قدمی آغاز ، و پس از  اقامه اذان ظهر با نوای جناب سید سجاد ادیانی ، خطبه های نمازجمعه این هفته قائم شهر توسط امام جمعه قائم شهر و نماینده مردم استان مازندران در مجلس خبرگان رهبری قرائت شد.

ابوالشهیدین آیت الله معلمی در آغاز خطبه ی اول با قرائت آیه شریفه ی ۱۲ سوره مبارکه {حجرات} کلام الله مجید ، فرمودند: امیدوارم خدای رحمان به همه ی من و شما پایبندی به احکام و آیات کتابش مرحمت بفرماید ان شاءلله .

ایشان با اشاره به آیات سوره مبارکه حجرات کلام الله مجید افزودند: حقیقتاً در میان همه ی ادین آسمانی ، جامع ترین ، کامل ترین ، شریف ترین دستورات اخلاقی ، رفتاری ، اجتماعی ، و فردی ، در کلام الله مجید ، و در شریعت خاتم انبیا آمده است و ارائه شده است . سوء ظن نسبت به بعضی اشکال ندارد ؛ از فردی سابقه ی خلافی را شخصاً میدانید ، اگر دیگری هم آمد و بعداً چیزی را نقل کرد ، اینجا شما بر اساس آن ذهنیت قبلی ، احساس میکنید که این آدم این کاره است . اینجا سوء ظن نهی شده صدق نمیکند . اما ابتدا به ساکن شما کسی را به خوبی و به درستکاری و تدین میشناختید ؛ حالا کسی آمده چیزی علیه او نقل کرده است ؛ شما یک ذهنیتی پیدا میکنید ، که این ذهنیت اختیاری نیست ، اما ترتیب اثر دادن یا ندادن اختیاری است ؛ بر اساس آن ذهنیتی که پیدا کردی ، اگر بخواهی ترتیب اثر بدهی ، این نهی شده است ، ولی اصل ذهنیت ، امر غیر اختیاری است که عارض میشود بر انسان و اشکالی ندارد . پس سوءظن بردن نسبت به افرادی که نباید انسان سوءظن ببرد و سابقه ی خوبی هم از او داشت ، آنقدر خطرناک است که حتی ممکن است انسان را از همه ی اعتقادات و باورهای خود دور بسازد و از کارهای دینی هم انسان را بدبین بگرداند . متقابلاً حسن ظن داشتن ، یعنی کارهای دیگران را تا جایی که مقدور است حمل بر صحت کردن . خیلی از کارها امکان اینکه فرد مجوز شرعی داشته باشد وجود دارد ؛ تا جایی که مقدور است باید حمل بر صحت کرد نه حمل بر فساد .

خطیب نمازجمعه شهرستان در آغاز خطبه دوم با ذکر اله و اهداء سلام به محضر آل الله و ، دعوت خود و جمیع نمازگزاران به تقوای الهی فرمودند:راه نجات ، مسیر عبودیت و بندگی حضرت حق است ، با اخلاص و صداقت ؛ پرهیز از گناه موجب تحقق تقوا میشود .

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه فرمودند: به خاطر دارید که اوائل پیدا شدن واکسن کرونا ، صحبت شده بود که آمریکا پینشنهاد کرد به همه ی کشورها از جمله ایران واکسن میدهد . مقام معظم رهبری تأکید کرد که وارد کردن واکسن از آمریکا ممنوع ؛ اعتمادی به آمریکایی ها نیست .الآن دو سال از ماجرای کرونا دارد میگذرد ، خود روزنامه ی آمریکایی نیویورک تایمز از آمار رسمی بهداشت جهانی اعلام میکند که ظرف ۲۴ ساعت ، یک میلیون و سیصد و پنجاه نفر آمریکایی در همین هفته ی گذشته مبتلا شدند . آنوقت حالا در ایران ، آمار ابتلا در همین تاریخ به پایین تر از ۲۰۰۰ رسیده است . آمار تلفات الآن رسیده به پایین تر از ۳۰ نفر در طول ۲۴ ساعت . حالا آن روزنامه هایی که آن ایام اشک تمساح میریختند که بگویند: “جان مردم است و سلامتی مردم است و نباید سیاسی کاری بشود” . ببینید ، معجزه ی اولیاء خدا در هر عصری به تناسب آن ایام است . فقیه عادل دین دار ، خدا ترس ، خدا شناس ، متدین ، در جایگاه رهبری قرار بگیرد ، قطعاً مورد تأیید الهی است . تأیید الهی همین است؛ آن روز فرمود نه ، وارد کردن واکسن آمریکایی ممنوع . الآن این روزنامه هایی که داشتند برای آمریکا آب به آسیاب آمریکا میریختند و پیاده نظام و مزدوری میکردند الآن خفه شدند و الآن دیگر نمیگویند این کار خوب بود که مانیاوردیم از آمریکا ، برای اینکه خود آمریکا اگر موفق بود در واکسن ، نمیبایست این اندازه گسترش پیدا کند این بیماری در جامعه ی آمریکایی . این گسترش در جامعه ی آمریکایی دلیلی است بر این که آنها موفق نشدند برای مهار این بیماری . ولی به فضل الهی در جمهوری اسلامی ، در شرایط زمانی که آمریکا موفق به کنترل نشده ، اینجا بیماری دارد کنترل میشود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قائم شهر افزودند: آمریکا ناو جنگی اش در خلیج فارس هواپیمای مسافربری را ، که اگر کسی بگوید آنها اشتباه کردند ، خطا کردند ، بسیار حرف بچه گانه و ابلهانه است ؛ آمریکایی که ادعا دارد گوشه و کنار عالم را به وسیله ی ماهواره کنترل دارد ، آیا  این آمریکا هواپیمای مسافربری را نمیشناختند و با قریب به سیصد نفر مسافر زن و مرد و کودک هدف قرار دادند در آسمان خلیج فارس . به آن مسئول ناو جنگی آمریکا در آمریکا هم جایزه دادند و هم مدال دادند به او . این معدود روزنامه های مزدور نیامدند بگویند که آنها که این جنایت را انجام دادند آیا سزاوار مدال و تجلیل هستند ؟ اما حالا یک حادثه ی تلخ ، و ناگواری اتفاق افتاد و هواپیمای مسافربری اوکراینی هدف قرا گرفت در آسمان جمهوری اسلامی ایران و در شرایطی که فرماندهی سپاه میرود با خانواده های داغ دیده ابراز همدردی میکند و اشک میریزد و اشک میریزد و به گریه می افتد ، آنوقت اینجا همان مزدوران بیگانه القاء یک شبهه بکنند که : “این هواپیمای مسافری را سپر انسانی قرار دادند برای خاطر اینکه موشک امریکایی نیاید ، ناچار شدند این هواپیمای مسافربری را بزنند” ، حرفهای بی ربط و بی اساس را بزنند. بی حیایی تا کجا ، نا روایی تا کجا ؛ ظلم و ستم تا کجا .

در قسمت پایانی خطبه دوم اسامی شهدایی که هفته ی پیش رو سالگرد شهادت ایشان است توسط آیت الله معلمی قرائت شد.

در پایان خطبه ها ، نمازجمعه این هفته شهرستان به امامت آیت الله معلمی ، و تکبیر نماز با نوای جناب سید سجاد ادیانی اقامه شد.

img_4173_mwzr.jpg
img_4092_90yq.jpg
img_4101_2lm0.jpg
img_4105_m68a.jpg
img_4083_pv4g.jpg
img_4097_u4y.jpg
img_4111_virf.jpg
img_4115_wi1g.jpg
img_4116_b90a.jpg
img_4126_957l.jpg
img_4118_1e8a.jpg
img_4119_4e55.jpg
img_4122_ubsl.jpg
img_4128_4nb9.jpg
img_4130_zkfk.jpg
img_4141_6ca3.jpg
img_4142_yu63.jpg
img_4143_9ctp.jpg
img_4145_7gva.jpg
img_4146_wmg2.jpg
img_4148_elkt.jpg
img_4149_xufv.jpg
img_4151_qufz.jpg
img_4153_jzl1.jpg
img_4154_rliq.jpg
img_4159_5esn.jpg
img_4160_ati.jpg
img_4161_u8y.jpg
img_4169_bf4h.jpg
img_4181_vzho.jpg
img_4182_qkdq.jpg
img_4184_gbwo.jpg
img_4209_omdx.jpg
img_4210_2srn.jpg
img_4211_t842.jpg
img_4212_iz5i.jpg
img_4214_s077.jpg
img_4216_ula3.jpg
img_4217_8zy2.jpg
img_4226_512h.jpg
img_4242_dd33.jpg
img_4232_878t.jpg