خطبه ۳/آبان/۱۳۹۲

حضرت آیت الله معلمی در نمازجمعه /  میزان شرافت است ، نه شکم . گرفتاران غفلت سر عقل بیایند ، آمریکا دشمن ماست …

 

 

نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه برگزار شد. 

حضرت آیت‌الله علی معلمی در خطبه نخست نماز جمعه پس از سلام وتحیات به روح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، با بیان تفسیر سوره مبارکه فجر وَالْفَجْرِ وَلَیَالٍ عَشْرٍ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ  وَاللَّیْلِ إِذَا یَسْرِ…

 

با تکیه بر روایتی از پیامبر اسلام (ص) مبنی بر یتیم نوازی که فرمودند: هرکس یتیمی را اکرام نماید؛ خداوند اورا اکرام می کند ، در باب ارزش یتیم نوازی سخنانی را بیان داشتند.

 

همچنین با توجه به احادیث و روایات ادامه دادند، یتیمی را محبت کردند و دست نوازش بر سرش کشیدند موجب شفاعت می شود . کسی که کفالت یتیمی را عهده دار گردد همسایه پیامبر خواهد شد.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری در خطبه دوم ، پس از دعوت به تقوای الهی و پرهیز از گناه ، به شهادت میثم  و کنار نیامدن آن با طاغوت زمان اشاراتی داشتند.

 

امام جمعه قائمشهر با اشاره به بحث مذاکره با آمریکا و سازش با تکیه بر سخنانی از حضرا امام راحل خاطر نشان کردند:  میزان شرافت است ، نه شکم .

 

خطیب جمعه قائمشهر با اشاره به اینکه در روز عید غدیر مقام معظم رهبری دیدار نداشتند تصریح کردند: رهبر چه بگوید؟ اگر لب باز کند باید بگوید آنچه که حرف امام است … ولی فعلا سکوت کرده است و اگر لب باز کند موضوع دیگری پیش خواهد آمد.

 

آیت الله معلمی در آخر با دعا برای هدایت خاطر نشان کردند:  گرفتاران غفلت سر عقل بیایند ، آمریکا دشمن ماست .

 

دیدگاهتان را بنویسید