خطبه ۱۷/آبان/۱۳۹۲

عکس قائم آنلاین : نماز جمعه شهرستان قائم شهر

نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه  به امامت امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام والمسلمین حیدری برگزار شد. 

 حجت الاسلام والمسلمین حیدری در خطبه نخست نماز جمعه پس از سلام وتحیات به روح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، اشاراتی به عاشورای حسینی …

 

 

نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه  به امامت امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام والمسلمین حیدری برگزار شد. 

 

 حجت الاسلام والمسلمین حیدری در خطبه نخست نماز جمعه پس از سلام وتحیات به روح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، اشاراتی به عاشورای حسینی داشتند و از مردم جهت حضور پرشکوه در مراسم عزاداری تقدیر و تشکر نمودند.

 

خطیب موقت قائمشهر با توجه به حادثه عظیم عاشورا و زنده نگه داشتن آن تصریح کردند: باید عزاداری ، اشک و سوز را درهمین قالب سنتی زنده نگه داریم.

 

ایشان با اشاره به قیام امام حسین (ع) گفتند: حضرت امام حسین در این جند روز در سه عرصه اعتقادات ، احکام و اخلاق وارد کار شدند و در این هشت روز دانشگاهی درست کرد که هرجامعه ای آن را در خود پیاده کند موفق می گردد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حیدری با توجه به اینکه یکی از آخرین توصیه های امام حسین (ع) تقوا بود خاطر نشان کردند انسانی که عنصر تقوا را به زحمت بدست آورد ، اگر آسیب هایش را نداند مشکلات در آینده برایش پیش می آید و امام حسین (ع) معتقد بودند اگر در جامعه ای حرام خواری رواج پیدا کند ، آن جامعه در نهایت حاضر است امام جامعه را به مسلخ بکشد.

 

ایشان ادامه دادند: الان هم به همین شکل است کسانی که چه در داخل و چه در خارج نوک حمله شان به مقام امامت و ولایت جامعه است دقیقا اگر واکاوی شود و جستجو گردد، ماهیتشان در امر زندگی شان بررسی شود معلوم می گردد که اینها آلوده هستند به لقمه حرام. یاد آور شدند گروهی بی تقوایی کردند و فرزند پیامبر را شهید کردند.

 

اگر من با عنصری که شرک و طاغوت سراسرش را فرا گرفته بیعت کنم باید پاسخ خدا را بدهم، یزید طاغوت است و نگاه الهی این است که باید در مقابل طاغوت بایستت همه کسانی که در مکتب حسین هستند باید در مقابل یزید بایستند ، یزید نه آن یزید بلکه هر طاغوت و  اگر کسی در این مقطع از زمان نسبت به وحی منکر، نسبت به رسالت منکر ، نسبت به امامت منکر ، متجاهر به فسق باشد یزید است و هرکسی می خواهد باشد، باید در مقابل او بایستیم.

 

درسی دیگر اینکه آب را بر امام بستند و سختی به ایشان وارد کردند ولی امام سازش نیامدند و تسلیم نشدند، ایشان در ادامه با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کردند : مذاکره به معنای سازش نیست.

 

در آخر افزودند : باید بدادند وعده الهی حق است و ما ایستادیم و ایستاده ایم و خدا هم به ما یاری می رساند و ما در مقابل تمام قدرت ها ایستاده ایم و این امت ، امت حسین (ع) است، ما اهل منطق هستیم و آقا هم فرمودند گرچه من خوشبین نیستم آمریکایی ها دروغ می گویند

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید