خطبه ۱۰/آبان/ ۱۳۹۲

 

حضرت آیت‌الله علی معلمی در نمازجمعه/ امید به حمدالله داریم و باید داشته باشیم اما منتظر تدبیرهستیم، آمریکا می خواهد  دیگر ملت ها را نا امید از مقاومت نماید و بگوید : ایران بعد از ۳۵ سال دوباره از ما می خواهد و پیش ما زانو زده است ….
 

 

نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه برگزار شد. 

حضرت آیت‌الله علی معلمی در خطبه نخست نماز جمعه پس از سلام وتحیات به روح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی ، با مهم شمردن زمان اذان و استجابت دعا در این زما، از خداوند سبحان توفیق عمل به واجبات و ترک محرمات را خواستار شدند و ادامه دادند: دلبستگی به دنیا را از درون ما خارج گردان و عاقبت ما را عاقبتی نیک و پسندیده قرار بده .

حضرت آیت الله معلمی با اشاره آیات قرآن بیان داشتند: زمانی که انسان غافل در نعمت قرار می گیرد د، بیان م یدار : که من سزاوار این جایگاه و نعمت هستم و خود به دست آوردم ولی انسان عاقل می گوید این نعمت از جانب خداوند است تا مرا امتحان نماید که آیا شکر گزارم یا نه ، ایشان ادادمه دادند : این تفکر و منطق ، منطق معرفت است و انسان را به سعادت می رساند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در خطبه دوم ، پس از دعوت به تقوای الهی و پرهیز از گناه ،با اشاره به سالروز شهادت حضرت آیت الله قاضی طباطبایی بیان داشتند، ایشان عارفی وارسته بودند و استوار در مقابل استکبار ایستاده بود و به جرم سازش نا پذیری ذدشمنان او را به شهادت رساندند.

خطیب جمعه قائمشهر با اشاره به سالروز تبعید حضرت امام خمینی و تلاش دشمنان برای خاتموشی این جریان و حرکت فرمودند دشمنان از همان ابتدا قصد داشتند این جریان و حکرت را خاموش کنند و هم اکنون هم با انقلاب اسلامسی دشمنی می کنند ولی نمی دانند که کاری که برای خدا و با اخلاص به دور از هوس انجام گیرد همیشه ادامه دارد و خواهد ماند.

امام جمعه قائمشهر با اشاره به شنود مکالمات تلفنی و جاسوسی متحدان خود توسط آمریکا بیان داشتند:

همه انبیا علت و انگیزه اصلی شان دوچیز بود :بندگی دا و مقابله با طاغوت و استکبار و ما هم باید هم تولی داشته باشیم و دوسشتی خود را ابراز نماییم و هم تبری و دشمنی خود را نسبت به طاغوت و استکبار داشته باشیم و به نمایش بگذاریم.

برخی آقایون قصد دارند استکیبار ستیزی را کم رنگ کنند ، خوب سوال این است همین اندازه که جلو رفتید چه شده است؟ امام راحل هیچ خوش بینی نسبت به سازش با آمریکا نداشت و حرف امام یک کلمه بود که نباید خود را ذلیل نماییم.

ایشان ادامه دادند: ما ملت شریفی هستیم ، ذلیل و عقب افتاده ی ذهنی نستیم باید تلاش کنیم و روی پای خود به ایستیم ، باید ببینیم چه کم داریم آن را تهیه نماییم و از وابستگی خود کم نماییم.

دولتمان بعد از انتخابات وعده تدبیر و امید داد ، امید به حمدالله داریم و باید داشته باشیم اما منتظر تدبیرهستیم ، متاسف انه هم زمان با مذاکرات هسته ای بعضی از وزرا حرف های مائوس کننده ای از طریق رسانه ملی منتشر می کنند و دشمن هما که می شنود ، شاد می گردد. آیت الله معلمی ادامه دادند:

امام خمینی که خدا رحمتش نماید می فرمود:

میزان شرافت است نه شکم ، نوکری آمریکا به خاطر ارزانی اجناس هرگز. ایشان در آخر تصریح کردند:

آمریکا می خواهد  دیگر ملت ها را نا امید از مقاومت نماید و بگوید : ایران بعد از ۳۵ سال دوباره از ما می خواهد و پیش ما زانو زده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید