خطبه۶/دی/۱۳۹۲

حضرت آیت الله معلمی در خطبه های نمازجمعه/  سعی کنیم از درون بجوشیم تا آمریکا پررو تر نشود، مجلس باید باهوشیاری و روحیه انقلابی حرکت نماید، اگر کمر همت ببندیم حماسه اقتصادی میسر خواهد شد،حماسه ۹دی نمایش غیرت مذهبی ملت شیعه و وحشت استکبار از ستون امامت و ولایت است ….

 

 

نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه برگزار شد.

 

حضرت آیت الله معلی امام جمعه محترم شهرستان قائمشهر با سلام و صلوات برروح امام راحل و شهدای عظیم الشان با اشاره به مباحث مطرح شده هفته گذشته در باب تفسیر سوره مبارکه والفجر ادامه دادند: آن لحضه که فرشتگان صف می بندند و جهنم ظاهر می گردد تازه انسان هوشیار می گردد و می فهمد که اصل حیات اینجاست و آن لحضه غو و اندوه تمام وجود غافلان را در بر می گیرد. ایشان همچنین در خصوص تفاوت عذاب الهی و دنیوی سخنانی فرمودند و با تکیه بر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) خاطر نشان کردند: انسان خیال می کند در دنیا زنده است ولی مرده است چرا که غفلت از خداوند دل را می میراند و در مقابل آن ذکر و یاد خداوند شیطان را می میراند، ایشان در خصوص تاثیر ذکر تصریح کردند: ذکر بایددر دل بنشیند.

 

خطیب جمعه قائمشهر با اشاره فرارسیدن حماسه ۹ دی اشاره داشتند، محوریت و اصل اطاعت از امامت و ولایت است و در سایه این اطاعت است که اعمال و رفتار ما سنجیده می شود و مقیاس اطاعت از امامت و ولایت است.

 

ایشان در ادامه یادآور شدند: حماسه ۹دی نمایش غیرت مذهبی ملت شیعه و وحشت استکبار از ستون امامت و ولایت است که ملت در سایه خیمه امامت ایستاده و در زیر پرچم ولایت با قدرت ایستادگی می کند.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبریبا اشاره طرح افزایش تحریم ها خاطرنشان کردند: باید سعی منیم از درون بجوشیم تا آمریکا پرروتر نشود و در ادامه با شاره به سخنان امام راحل فرمودند: خطر آمریکا جدی است و اگر غفلت نماییم نابود می شویم و ما تا آخر با آمریکا مبارزه می کنیم.

 

آیت الله معلمی در توصیه به نمایندگان مجلس افزودند: مجلس باید باهوشیاری و روحیه انقلابی حرکت نماید،  و اگر کمر همت ببندیم حماسه اقتصادی میسر خواهد شد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید