خطبه ۹/اسفند/۱۳۹۲

   نماز جمعه این هفته شهرستان قائمشهر با حضور مردم مومن و ولایت مدار این شهرستان در محل مصلی جمعه برگزار شد.

    حضرت آیت الله معلی امام جمعه محترم شهرستان قائمشهر با سلام و صلوات برروح امام راحل و شهدای عظیم الشان باقرائت آیاتی از سوره مبارکه شمس به شان نزول و تفسیر این سوره مبارکه پرداختند.

    امام جمعه شهرستان قائمشهر اهمیت این سوره و خواندن آن را در روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) این چنین بیان می دارند: قرائت این سوره موجب آرامش وجودی در عرصه محشر می گردد. ایشان در ادامه به اشاره به آیه قدافلح من زکها بطور کامل ارزش انسانی را در تهذیب نفس بیان داشتند.

    خطیب جمعه قائمشهر در ادامه تفسیر و شان نزول بیان فرمودند: انسان می تواند در سایه عقل و تقوا ، شهوت خود را کنترل نماید، ایشان با اشاره به اینکه قرآن یک ظاهری دارد و یک باطنی با تکیه بر حدیثی از حضرت امام صادق (ع) فرمودند: منظور از خورشید در این سوره وجود پیامبرگرامی اسلام و منظور از ماه وجود حضرت علی (ع) می باشد،که علم خود را پیامبر(ص) به حضرت علی (ع) واگذار نمودند.

    ایشان در ادامه با اشاره به وجود قرآن در جامعه خاطر نشان کردند زمانی که امام زمان (عج) ظهور نمایند بشریت را از ظلم ستم کاران نجات خواهند داد و فضای نورانی قرآن عالم را می پوشاند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جلسه مقام معظم رهبری با قوای سه گانه در خصوص اقتصاد مقاومتی بیاناتی داشتند . ایشان خاطر نشان کردند افراد صالحی باید دست اندرکار این طرح شوند که خود الگو باشند ایشان در ادامه با اشاره به بیان امام راحل یادآور شدند یادآور شدند امام راه مقاومت را پیش روی گذاشت.

آیت الله معلمی به همگانی شدن اقتصاد مقاومتی اشاره داشتند و افزودند اگر همگان مقاومت کنند آینده روشن تری خواهیم داشت. امام جمعه قائمشهر  هدایت  سرمایه ها در مسیر ایجاد فرصت کاری و بالابردن سقف تولید را از جمله اقدامات برای ایستادگی  و اتکا به خود دانستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به ایام فاطمیه و نزدیکی سال نو در خصوص حفظ شان و منزلت این ایام خاطرنشان کردند نباید آثار ناهنجار در محیط دینی بخصوص این شهرستان که مزین به نام امام زمان (عج) می باشد انجام گیرد و باید با انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر فضای جامعه را سالم سازیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید